Gradovi

Još tri mjeseca nepreglednosti

A. Razić

Zaštitna ograda na gradilištu na Trgu međunarodnog prijateljstva mjesecima onemogućava preglednost ceste vozačima, ali i pješacima.

Iz "ASA Groupa", koji gradi ovaj objekat, kažu da bi radovi trebalo da budu završeni do februara iduće godine.

"Naravno da mi smeta i ograda i sve ovo. Radovi su se odužili i mislim da bi ovu zgradu trebalo brže praviti. Ograda koja stoji kao zaštita ometa me, jer mi skraćuje dio ulice, pa ne vidim ko mi ide iz suprotnog pravca. Odmah malo niže je pješački prelaz, gdje opet ne vidim idu li pješaci", rekao je Nenad Cvijetić.

Vedran Peršić iz "ASA Groupa" kazao je da se trenutno na objektu postavlja električna instalacija, a da je tok za završetak gradnje februar 2010. godine.

"Mi smo po nalogu mogli zauzeti i dio ceste dok se radovi ne završe, ali povukli smo ogradu. Ako ona predstavlja problem, zamolio bih građane za strpljenje jer će ograda biti tu još tri mjeseca", rekao je Peršić.

U Policijskoj upravi Novi grad su nam rekli da nisu imali problema u odvijanju saobraćaja u ovom dijelu Alipašinog polja.

Međutim, stanari napominju da je ljetos redovno policijska patrola naplaćivala kazne vozačima koji nisu ušli u krivinu po propisima, iako ih nisu mogli poštovati zbog nepreglednosti.

Ruža Jurković kaže da svako jutro ide na pijacu po namirnice i da je strah preći na pješački prelaz jer je nepregledno.

"Trebali su postaviti mrežastu ogradu, pa bismo mogli vidjeti ide li auto, a i vozaču bi lakše bilo. Ovako moram zagaziti na pola ceste da vidim ima li auta, a ako brže vozi, bogami će se teško zaustaviti", napomenula je ona.

Dodatnu opasnost na ovoj prometnoj ulici predstavlja i šaht na kojem nema poklopca.

Sa trećeg sprata gradilišta bilo je izbačeno i crijevo, iz kojeg je tekla voda koja se direktno slijevala na ulicu.

Najčitanije