KOZARSKA DUBICA - Knjižni fond "Narodne biblioteke" u Kozarskoj Dubici obnovljen je sa 400 novih naslova, nabavljenih na 20. Međunarodnom sajmu knjige "Banjaluka 2015".
"Tom prilikom obavljena je kupovina knjiga koje se do sada nisu nalazile na policama naše biblioteke, a akcenat je stavljen na dječiju literaturu, pa je tako od ukupnog broja novih knjiga, 260 naslova svoje mjesto zauzelo u Dječijem odjeljenju `Narodne biblioteke`", precizirala je direktor te javne ustanove Danijela Balaban.
Ona je dodala da su u ostaloj odabranoj literaturi zastupljeni razni žanrovi i aktuelni naslovi.
Balabanova je precizirala da je za nabaku knjiga na 20. Međunarodnom Sajamu knjige "Banjaluka 2015" utrošeno 3.800 KM, obezbijeđenih iz budžeta opštine Kozarska Dubica i iz Ministarstva civilnih poslova BiH za projekat obnove Dječijeg odjeljenja.