BEOGRAD - Režiser Emir Kusturica izjavio je Srni da će protestni miting, koji će biti održan 23. marta u Andrićgradu, biti odgovor na ponovne najave o istraživanju nikla.
"Na mitingu će govoriti akademici, ozbiljni ljudi, narod, pčelari i drugi. To će biti odgovor na ponovne najave o istraživanju nikla", istakao je Kusturica.
Na Trgu Nikole Tesle u Andrićgradu u subotu, 23. marta, biće održan protestni miting povodom najave da će početi istraživanje i eventualna eksploatacija nikla u rejonu Vardište.
Na skupu, čiji je organizator "Ekološka zona" iz Višegrada, govoriće akademik Vidojko Jović, aktivista Demokratske stranke Srbije Milica Vojić-Marković i predsjednici opština Topola, Čajetina i Trstenik iz Srbije.
U ime građana Višegrada skupu će se obratiti sveštenik Jovan iz manastira Draževina i pčelar Milan Dragutinović.
Proslavljeni režiser podržao je danas u Beogradu protest Ekološkog pokreta zbog namjere vlasti u Srbiji da legalizuju upotrebu genetski modifikovanih organizama /GMO/.
"Genetski modifikovana hrana je dio svjetskog zlog koncepta koji vodi računa o istrebljenju, a ne o unapređenju života", rekao je Kusturica na skupu koji su ispred Doma Narodne skupštine Srbije organizovali Ekološki pokret Srbije i Savez ekoloških organizama Srbije.