SREBRENICA - Za građane Srebrenice koji se kreću trotoarima i javnim površinama pored zgrada opasnost predstavljaju velike ledenice koje vise sa krovova, a koje su se formirale nakon obilnih snježnih padavina.
Budući da se još raščišćavaju ulice i lokalni putevi kako bi bili prohodni putevi i deblokirana odsječena sela, uklanjanje ledenica još nije došlo na red.
U ovom mjestu nije definisano ko je zadužen za uklanjanje ledenica sa visokih zgrada. Pitanje je da li će tu obavezu dobiti vatrogasci jer ni oni nemaju odgovarajuću opremu za obavljanje tog posla ili će se, kao i do sada, stanari snalaziti.