Gradovi

Marčeta: Drvar napuštaju povratnici

Marčeta: Drvar napuštaju povratnici
Marčeta: Drvar napuštaju povratnici
Srna

DRVAR - Više od pedeset srpskih povratnika napustilo je opštinu Drvar u posljednjih godinu dana i vratilo se u mjesto u koje su izbjegli 1995. godine, izjavio je Mile Marčeta, predsjednik Udruženja "Održiv povratak".

On smatra da razloge za ponovno napuštanje rodnog kraja treba tražiti u nemogućnosti da srpski povratnici regulišu radni status na osnovu odredbi federalnog Zakona o radu.

Marčeta je napomenuo da se na područje drvarske opštine vratilo oko 8.000 predratnih žitelja, koji žive u velikom siromaštvu i bijedi.

"Malo je učinjeno na njihovoj reintegraciji u lokalnu zajednicu, a zaposleno ih je svega oko četiri stotine. Osim toga, mnogi stambeni objekti još nisu sanirani", objasnio je Marčeta, koji je i lider Stranke zavičajnih socijaldemokrata.

Prema njegovim riječima, sve to onemogućava povratak svima koji žele da nastave život na predratnim adresama u opštini Drvar.

Najčitanije