Gradovi

Mićić: Spremni u slučaju novih poplava

Mićić: Spremni u slučaju novih poplava
Mićić: Spremni u slučaju novih poplava
Srna

BIJELJINA - Opština Bijeljina spremna je da u slučaju eventualno novih poplava reaguje pravovremeno, jer su svi neophodni poslovi u sistemu odbrane redovno održavani i urađeni, rekao je načelnik opštine Mićo Mićić.

"Ukoliko bi došlo do naglog otopljavanja i otapanja velikih količina snijega, mi smo u potpunosti spremni za eventualne poplave u Semberiji", rekao je Mićić.

On je istakao da je Civilna zaštita spremna i da bi reagovala svim raspoloživim sredstvima, te naveo šta je sve opština uradila od decembra 2010. godine, kada su Semberiju zadesile katastrofalne poplave.

"Popravljen je i nasip na Topolovcu, utvrde obala na Drini uradila je Agencija za vode. Opština ima obavezu da održava kanale širom Semberije, takozvane sisavce, i mi ih održavamo urednim i čistim", rekao je Mićić.

On je dodao da su svi kanali, koji su bili zatrpani drvećem, iskrčeni i pokošeni i sad imaju normalan protok.

"Funkcionošu sve pumpne stanice", istakao je Mićić i dodao da je Civilna zaštita na poklon dobila jedan čamac.

Najčitanije