Gradovi

Mićić posjetio naselje pogođeno poplavama

Mićić posjetio naselje pogođeno poplavama
Mićić posjetio naselje pogođeno poplavama
Srna

BIJELJINA - Načelnik opštine Bijeljina Mićo Mićić posjetio je u ponedeljak naselje Novi Dvorovi koje je u decembru zahvaćeno katastrofalnim poplavama, s ciljem što realnijeg sačinjavanja spiskova ugroženih domaćinstava na osnovu kojih bi bila podijeljena pomoć.

"Mi smo do sada već dijelili ogrev, i poplavljena domaćinstva dobijaju oko tri metra drva. Vlada Republike Srpske obezbijedila je parket i laminat, ali da bi sve to bilo podijeljeno neophodni su nam pravi spiskovi", naveo je Mićić, dodajući da je komisija za procjenu štete obavila veći dio posla.

On je istakao da će, prema odluci Skupštine opštine, svim ljudima kojima je voda ušla u kuću biti uplaćeno po 500 KM, a porodicama poginulih boraca po 1.000 KM.

"U Janji je novac isplaćen 51 porodici koja je bila poplavljena. Trenutno imamo pripremljene spiskove za Amajlije, gdje će sutra biti isplaćen novac za oko 105 domaćinstava, a u pripremi su spiskovi za Popove i ostala poplavljena područja", rekao je Mićić.

Mićić je naveo da opština raspolaže sa ukupno oko 500.000 KM raznih vidova pomoći i sredstava iz opštinskog budžeta, što će biti dovoljno da svim ugroženim domaćinstvima bude isplaćen novac.

Najčitanije