Gradovi

Mostar šalje 30.000 KM pomoći Japanu

Mostar šalje 30.000 KM pomoći Japanu
Mostar šalje 30.000 KM pomoći Japanu
Agencije

MOSTAR - Gradsko vijeće Mostara u utorak je donijelo odluku o izdvajanju 30.000 KM za pomoć stanovništvu Japana koje je teško stradalo u nedavnom zemljotresu i cunamiju.

''Ovim želimo iskazati solidarnost prema narodu Japana, sa kojim dijelimo tugu", izjavio je predsjednik Gradskog vijeća Murat Ćorić na današnjoj sjednici.

Gradsko vijeće Mostara je i minutom ćutanja izrazilo poštovanje prema žrtvama u Japanu.

U Japanu je, prema najnovijim podacima,  poginulo 3 373 ljudi, nakon razornog zemljotresa i cunamija.

Zemljotres jačine 8,9 stepeni Rihtera pogodio je Japan 11. marta, poslije čega je pokrenut i veliki talas koji je prekrio jugoistočni dio te zemlje.

Najčitanije