MOSTAR - Gradsko vijeće Mostara u utorak je donijelo odluku o izdvajanju 30.000 KM za pomoć stanovništvu Japana koje je teško stradalo u nedavnom zemljotresu i cunamiju.
''Ovim želimo iskazati solidarnost prema narodu Japana, sa kojim dijelimo tugu", izjavio je predsjednik Gradskog vijeća Murat Ćorić na današnjoj sjednici.
Gradsko vijeće Mostara je i minutom ćutanja izrazilo poštovanje prema žrtvama u Japanu.
U Japanu je, prema najnovijim podacima, poginulo 3 373 ljudi, nakon razornog zemljotresa i cunamija.
Zemljotres jačine 8,9 stepeni Rihtera pogodio je Japan 11. marta, poslije čega je pokrenut i veliki talas koji je prekrio jugoistočni dio te zemlje.