GRADIŠKA - Načelnik opštine Gradiška Nikola Kragulj primio je u srijedu rukometašice i rukovodstvo Ženskog rukometnog kluba /ŽRK/ "Radnički" Voždovac, na čelu sa Svjetlanom Kitić.
"Počastvovani smo posjetom najbolje rukumetašice svih vremena i najtrofejnijeg ženskog rukometnog kluba sa prostora bivše Jugoslavije", rekao je Kragulj i naglasio da će ova posjeta biti podsticaj za oživljavanje rukometa u Gradišci, ali i svima koji žele da se bave rukometom.
Kragulj je naglasio da će se izgradnjom sportske dvorane steći uslovi za podizanje rukometa na viši takmičarski nivo.
Kitićeva, koja je sportski direktor ŽRK "Radnički", je istakla da je ideja da posjete Gradišku potekla od direktora menadžmenta ovog kluba Mirka Šumana, čiji roditelji potiču iz gradiških sela Karajzovaca i Podgradaca.
"Najviše me raduje to što će dvorana biti završena iduće godine. Neizmjerno volim rukomet i uvijek me zaboli kada vidim da u jednom gradu nema rukometnog kluba, pogotovo kad se zna da je Jugoslavija bila zemlja olimpijski pobjednik. Mi smo zemlja koja definitivno zna da igra rukomet, ali tranzicija je učinila svoje, pa i u sportu", rekla je Kitićeva.
Kitićeva je izrazila spremnost da ona i "Radnički" pomognu razvoj rukometa u Gradišci, kako bi ŽRK "Gradiška" vratio bar dio stare slave koju je imao nekadašnji ŽRK "Triko", protiv koga je nekoliko puta igrala.