NOVI GRAD - Načelnik opštine Novi Grad Snježana Rajilić uručila je danas Narodnoj biblioteci 140 knjiga koje su proteklih godina na poklon dobili zaposleni u Administrativnoj službi i kabinetu načelnika.
Rajilićeva je rekla da su knjige poklonjene pravoj ustanovi, te da će sada biti dostupne svim građanima.
Direktor Narodne biblioteke u Novom Gradu Slobodanka Vujinović rekla je da je poklon stigao u pravo vrijeme, te da su knjige najbolji poklon koji je ova ustanova mogla da dobije na Svjetski dan knjige.
Vujinovićeva je istakla da Narodna biblioteka kontinuirano radi na popularizaciji čitanja, što pokazuje i podatak da su članovi ove ustanove prošlog mjeseca pročitali 3.543 knjige.
Narodna biblioteka u Novom Gradu ima 855 članova i 22.000 knjiga.