Gradovi

Nika prva beba u Bijeljini ove godine, darovana sa 1.000 KM

Nika prva beba u Bijeljini ove godine, darovana sa 1.000 KM
Foto: Srna | Nika prva beba u Bijeljini ove godine, darovana sa 1.000 KM

BIJELJINA - Gradonačelnik Bijeljine Mićo Mićić darivao je danas sa 1.000 KM prvorođenu bebu u gradu u 2020. godini Niku Marić, koja je drugo dijete Ljiljane i Željka Marića.

"U Bijeljini je prošle godine rođeno više beba nego 2018. i to je ohrabrujući podatak, iako je stopa prirodnog priraštaja i dalje negativna", rekao je Mićić.

Mićić je naveo da je u 2019. godini u matičnu knjigu rođenih upisano 1.241 novorođenče i poželio da u ovoj godini ta statistika bude još bolja, saopšteno je iz Gradske uprave.

On je ocijenio da se mladi danas teško odlučuju da zasnuju porodicu, najčešće zbog loše materijalne situacije.

"Godinama obezbjeđujemo finansijsku pomoć u vidu dodataka i stipendija, kako bi zadržali mlade u gradu, a značajna sredstva izdvajamo i za pomoć pri vantjelesnoj oplodnji. Nastavićemo da pomažemo i ubuduće", najavio je Mićić.

Nikina majka Ljiljana Marić kaže da je osjećaj donošenja novog bića na svijet predivan, ali i poseban kada se događa u novogodišnjoj noći, uz zvuk vatrometa.

"Za nas će doček Nove godine od sada imati poseban smisao", rekla je Marićeva i dodala da je starija kćerka, četvorogodišnja Lena, sa radošću prihvatila sestru.

Marićeva je zahvalila gradonačelniku za poklon za Niku, a svim građanima Bijeljine poželjela srećne novogodišnje i božićne praznike.

Najčitanije