NOVI GRAD - Načelnica opštine Novi Grad Snježana Rajilić potpisala je danas ugovor sa vlasnikom firme "MB Modul" iz Prijedora o rekonstrukciji 12 kuća bošnjačkih povratnika.
Rajilićeva je precizirala da će u rekonstrukciju stambenih objekata u dolini rječice Japre biti uloženo 270.000 maraka.
Vlasnik firme "MB Modul" Mile Mamlić izjavio je da će posao biti završen po sistemu ključ u ruke u roku od 120 radnih dana.
Riječ je o nastavku realizacije programa "ZP 09" koji finansira Fond za povratak BiH. Monitoring cjelokupnog procesa vrši Ministarstvo za izbjeglice i ljudska prava BiH, a opština će pružiti tehničku i administrativnu pomoć.