Gradovi

Od ponedjeljka u školu redovnim gradskim linijama

Od ponedjeljka u školu redovnim gradskim linijama
Od ponedjeljka u školu redovnim gradskim linijama
Srna

BRČKO - Učenici s područja Brčko distrikta čije su kuće od škole udaljene tri i više kilometara, od ponedjeljka će u školu putovati autobusima u redovnim gradskim linijama, odlučila je Vlada na današnjoj vanrednoj sjednici.

Šef Odjeljenja za obrazovanje u Vladi distrikta Esed Kadrić rekao je da je na taj način otklonjena i posljednja prepreka za nesmetan početak nastave u drugom polugodištu.

"S obzirom da tender za izbor javnog linijskog gradskog prevoznika još nije završen, odlučili smo da djeca koriste usluge postojećih prevoznika, te da sredstva za ove namjene refundiramo roditeljima učenika koji putuju, a koja će oni, po izboru prevoznika, morati uplatiti na račun izabrane prevozničke firme", rekao je Kadrić nakon sjednice.

On je pojasnio da je ovo samo privremeno rješenje, ali da se ono neće mnogo razlikovati od trajnog koje je u pripremi, a koje podrazumijeva promjenu koncepta prevoza učenika iz dosadašnjeg vanlinijskog u redovni linijski prevoz, s tim što će sredstva za ove namjene, nakon izbora najpovoljnijeg prevoznika, biti uplaćivana direktno na račun izabranog preduzeća.

Najčitanije