Gradovi

Od sutra ponovo grijanje

Od sutra ponovo grijanje
Od sutra ponovo grijanje
Agencije

SOKOLAC - Javno preduzeće "Nova Toplana" sa Sokoca od sutra će ponovo početi sa zagrijavanjem 27 000 metara kvadratnih stambenog i poslovnog prostora, jer će im biti dopremljeno 25 tona uglja.

Vršilac dužnosti direktora ovoga preduzeća Davorin Đurović rekao je danas Srni da se ugalj nabavlja iz rudnika Kreka Banovići, a sa prevozom se plaća oko 120 KM po toni.

On je napomenuo da se očekuje pomoć od Vlade Republike Srpske u nabavci energenata, s obzirom da u poslednjih desetak dana grad nije imao redovno grijanje.

Đurović kaže da se trenutno održava temperatura u toplovodnoj mreži kako ne bi bilo većih kvarova na radijatorima, jer postojeće količine piljevine nisu dovoljne da bi bio zagrijavan stambeni i poslovni prostor.

Prema njegovim riječima, da  bi se obezbijedilo nesmetano grijanje, optimalno bi bilo da se dnevno obezbijedi oko 80 metara kubnih piljevine, a trenutno se može obezbijediti 20 kubika.

Najčitanije