BANjALUKA - Ministar porodice, omladine i sporta Republike Srpske Nada Tešanović učestvovaće sutra u šetnji na banjalučko izletište "Trešnjik'' na Banj brdu, koja je organizovana u okviru manifestacije ''Koracima ka zdravlju'', saopšteno je iz Biroa Vlade za odnose s javnošću.
Manifestaciju ''Koracima ka zdravlju'' organizuju Ministarstvo porodice, omladine i sporta, grad Banjaluka i Udruženje za savremenu edukaciju u sportu ''E-SPO'' iz Banjaluke, a povodom 10. maja - Međunarodnog dana fizičke aktivnosti i 15. maja - Međunarodnog dana porodice.
Cilj ove manifestacije je da, u skladu sa opredjeljenjem Svjetske zdravstvene organizacije, podstakne građane na fizičku aktivnost i da promoviše kretanje kao važan put do dobrog zdravlja.
Šetnja počinje u 9.00 časova, a po dolasku na Trešnjik u 11.00 časova planirane su izjave.