BIJELjINA - U Bijeljini je danas pušteno u upotrebu dječije igralište koje je izgrađeno u porti Saborne crkve.
Igralište su otvorili načelnik opštine Mićo Mićić i predstavnici Centra za omladinski razvoj "Proni", koji realizuje projekat "Zajedno za ljepši grad".
Menadžer projekta Gorana Planinčić je najavila da će u narednih 20 dana biti otvorena još dva dječija igrališta koja su planirana u okviru ovog projekta za koji je izdvojeno oko 69.000 maraka.
Mićić je rekao da je opština sa zadovoljstvom prihvatili ovaj projekat namijenjem najmlađim sugrađanima, navodeći da je za ovaj i slične projekte Bijeljina u budžetu planirala oko 100.000 maraka.
Projekat "Zajedno za ljepši grad" dio je projekta "Jačanje lokalne demokratije - LOD dva" koji provodi Razvojni program UN (UNDP), a finansira EU.