Gradovi

Pavić: Načelnike odjeljenja predlažem ja, a ne Skupština opštine

Pavić: Načelnike odjeljenja predlažem ja, a ne Skupština opštine
Pavić: Načelnike odjeljenja predlažem ja, a ne Skupština opštine
Srna

PRIJEDOR - Načelnik opštine Prijedor i predsjednik Demokratskog narodnog saveza (DNS) Marko Pavić izjavio je danas da je od Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) dobio pismo u kojem se predlaže sastanak lidera ovih dviju stranaka i predsjednika njihovih opštinskih odbora Prijedor o popunjavanju upražnjenog mjesta načelnika Odjeljenja za stambeno-komunalne poslove ove opštine.

"Predlagao sam da taj sastanak održimo početkom ove sedmice, prije današnjeg zasjedanja lokalnog parlamenta, ali inicijatori tog sastanka nisu ga uspjeli dogovoriti i još čekamo termin", rekao je Pavić na sjednici lokalnog parlamenta, odgovarajući na prijedlog Kluba odbornika SNSD-a da se na današnjoj sjednici raspiše konkurs za ovo mjesto.

Pavić je odbornike podsjetio da načelnike odjeljenja predlaže načelnik opštine, a ne Skupština opštine, navodeći da ga eventualno raspisani konkurs SO Prijedor ne bi obavezivao, jer ne bi bio u skladu sa Zakonom o upravi i lokalnoj samoupravi RS.

"U ovom trenutku nisam spreman za to imenovanje, jer radim s jednim timom više od šest godina i želim s takvim timom završiti mandat i ove SO i svoj. Svako novo ime može eventualno poremetiti tim koji je ovih šest i nešto godina uspješno vodio opštinski administraciju", istakao je Pavić.

Mjesto načelnika opštinskog Odjeljenja za stambeno-komunalne poslove upražnjeno je od novembra prošle godine kada je ostavku na tu dužnost podnio Drago Tadić, predsjednik Opštinskog odbora SNSD-a Prijedor.

Tadić je ostavku podnio nakon što je dobio mandat u Narodnoj skupštini RS, iako ga na to nisu obavezivali zakonski propisi o sukobu interesa.

Vršilac dužnosti načelnika ovog odjeljenja od tada je Radan Vukadinović.

Najčitanije