Dječji hor "Princes krofne" i još nekoliko izvođača jučer su za sarajevske prvačiće priredili prigodan program u Domu mladih u Skenderiji.
Organizatori ove manifestacije, nazvane `Dan đaka prvaka`, su UG `Princes krofne` i KSC `Skenderija`.
Zlatko Bostandžić, jedan od organizatora, istakao je kako su prvačićima priredili bogat muzički program, te da je prvi put manifestacija oragnizirana u obnovljenom Domu mladih.
`Program je namijenjen svoj djeci predškolskog uzrasta i prvačićima, ali i ostalim osnovcima. Ulaz je bio slobodan. Na manifestaciji je bilo oko 500 mališana`, rekao je Bostandžić.
Dodao je kako je ova manifestacija samo mali znak pažnje prema najmlađim stanovnicima Sarajeva.
`Naredne godine ovu manifestaciju organizirat ćemo na početku školske godine i to u dvorani 'Mirza Delibašić'. Namjera nam je da ugostimo 10.000 prvačića iz cijele BiH`, najavio je Bostandžić.
Uz pjesmu, ples i igru djecu su jučer zabavljali članovi grupe `Srce puno osmijeha`. U ovoj grupi angažovana su tri klovna, pa im nije bilo teško kod djece izvući osmijeh na lice.
`Gdje god su djeca osjećamo se sretno i zadovoljno. Došli smo da kod djece posijemo ljubav jer smo sigurni da će se to jednog dana isplatiti`, rekao je klovn Saša.
Održavanje ove manifestacije finansijski su podržali Vlada Kantona Sarajevo, Ministarstvo nauke i obrazovanja, kulture i sport i Ministarstvo za rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice KS.