Gradovi

Počela proljećna deratizacija

Srna

ŠAMAC - Na području opštine Šamac počela je obavezna proljećna sistemska deratizacija i trajaće do 18. maja.

Prema naredbi koju je donio načelnik opštine Šamac Savo Minić, sistemska deratizacija obuhvata zgradu opštine i objekte kojima ona gazduje, objekte privatnih preduzeća, radnje i objekte samostalnih privrednih subjekata, kompletan stambeni i individualni prostor domaćinstava u selu i gradu, javne zelene površine i deponije smeća.

Deratizaciju vrše radnici Doma zdravlja iz Šamca, a troškove snose, po 10 hiljada maraka, opština Šamac i Dom zdravlja.

Nadzor nad izvođenjem preventivne proljećne sistemske deratizacije vrši opštinski sanitarni inspektor.

Načelnik Odjeljenja za privredu Milan Simić istakao je da je novina u odnosu na prethodne godine to što je kompletan postupak deratizacije za stanovnike besplatan.

Najčitanije