FOČA - Mašine za raščišćavanje puteva krenule su jutros prema fočanskom selu Vrbnica, koje je više od 15 dana blokirano snježnim nanosima - javlja dopisnik Srne.
Radan Mališ, koji je nakon višečasovnog pješačenja uspio da se probije kroz snježne nanose i dođe do roditeljske kuće u Vrbnici, rekao je danas Srni da je stanje u ovom, ali i u susjednom selu Radetovina, veoma teško.
Preostalih sedam stanovnika Vrbnice, u svojim domovima nemaju struje, telefonskog signala, a nedostaju i lijekovi za stare i bolesne, kao i neke od životnih namirnica.
Iz Vrbnice je prije dva dana, na konju, kroz snježne nanose, evakuisan teško bolesni Gojko Vujičić /76/, koji je hitno operisan u fočanskoj Bolnici
"U Vrbnici su i dvije stare i teško bolesne žene, kojima su potrebni lijekovi i medicinska pomoć", rekao je Mališ.
Mehanizaciju za raščišćavanje puta iz Foče poslale su nadležne opštinske službe.