PRIJEDOR - Opština Prijedor organizovaće i ove godine akciju proljetnog uređenja grada, za koju će biti izdvojeno oko 20.000 KM.
Akcija, čiji je moto "Ljepši i čišći grad treba da bude briga svih nas", počinje 1. aprila i obuhvata čišćenje grada, odnosno uređenje zelenih površina oko škola, poslovnih objekata, stambenih zgrada, ulica, trotoara, obala i korita rijeka, te kanala i drugih neuređenih površina.
Opština Prijedor će u okviru ove akcije organizovati besplatan odvoz prikupljenog otpada, kao i odvoz kabastog otpada prema utvrđenom rasporedu Komunalnog preduzeća.
Opština je obezbijedila 10.000 sadnica cvijeća, 100 komada ukrasnog grmlja, 40 klupa i 40 korpi za uređenje škola i mjesnih zajednica.
Predviđeno je da se u akciju uključe građani, mjesne zajednice, vlasnici poslovnih prostora, škole, omladinske organizacije, nevladine organizacije i zajednice etažnih vlasnika, kako bi dali da daju doprinos očuvanju, zaštiti i unapređenju životne sredine, komunalne i zdravstvene higijene, odnosno doprinijeli ljepšem izgledu grada.
Akcija uređenja trajaće do kraja aprila.