BANJALUKA - Na banjalučkom Trgu Krajine u 11 časova u subotu obilježiće se Dan narcisa - svjetski i nacionalni dan borbe protiv raka dojke. Dan narcisa obilježiće se humanitarnom akcijom u organizaciji udruženja žena oboljelih od raka dojke "Iskra" Banja Luka.
Ovaj svjetski i nacionalni dan borbe protiv raka dojke obilježava se posljednje subote u martu.
To je tradicionalna humanitarna akcija u kojoj se toga dana prodaju narcisi – cvijet koji simbolizuje buđenje života i nade i dijele brošure, a prikupljena sredstva namijenjena su prevenciji i ranom otkrivanju raka dojke.
Manifestacija se održava u svim gradovima BiH koji imaju klubove žena liječenih i operisanih od raka dojke.