Gradovi

Pokrenuta inicijativa za opoziv načelnika opštine Šekovići

Srna

ŠEKOVIĆI - Skupština opštine (SO) Šekovići pokrenula je danas postupak za opoziv načelnika opštine Momira Ristića.

Na današnjem posebnom zasjedanju za odluku je glasalo 10 od 15 prisutnih odbornika, i to četiri iz SDS-a, trojica iz PDP-a, jedan odbornik Socijalističke partije, te dvojica koji su početkom januara odlukom Opštinskog odbora SNSD-a isključeni iz članstva partije.

Ristić je, komentarišući odluku o pokretanju njegovog opoziva, izjavio da je smiješno da neko pokreće opoziv načelnika koji je u prošloj fiskalnoj godini ostvario budžetski suficit veći od 300.000 KM.

"Neko ne dozvoljava Šekovićima da idu naprijed. To su ljudi koji se ovdje 20 godina bave politikom za svoj lični interes, a ne za građane. Prošle godine smo imali mogućnost da realizujemo projekte u vrijednosti od 480.000 KM, ali su ih upravo oni blokirali. No, bez obzira na sve to ja radim dalje", rekao je Ristić.

Predsjednik SO Jezdimir Kazanović, jedan od isključenih članova SNSD-a, izjavio je nakon sjednice da je inicijativa za opoziv jedino moguće rješenje da bi se deblokirao rad SO i da bi opština mogla da ispunjava zakonom predviđene obaveze.

"Prema mom mišljenju, 4. marta će se riješiti ovaj problem i opština će doći u stuaciju da se stišaju tenzije i planiraju aktivnosti do redovnih lokalnih izbora", rekao je Kazanović.

Potpisnici inicijative zamjerili su načelniku da je nezakonito raspolagao budžetom opštine u 2011. godini, ignorisao stavove Skupštine, te vodio pogrešnu kadrovsku politiku.

Smijenjeni šef Odborničkog kluba SNSD Rado Ilić kaže da je glavni razlog za inicijativu nerad načelnika.

"U proteklih godinu dana načelnik apsolutno ništa nije uradio. Mi smo od njega mnogo očekivali. Rečeno nam je da je čovjek biznismen, a ispostavilo se da nema ni dana radnog staža", rekao je Ilić.

On kaže da ne priznaje odluke Opštinskog odbora SNSD i da sebe i dalje smatra članom te stranke.

Novoizabrani predsjednik Kluba odbornika SNSD-a u SO Šekovići Jelena Kandić tvrdi da je odluka o pokretanju postupka opoziva načelnika Ristića politička i da ništa dobro neće donijeti toj lokalnoj zajednici.

"Ništa što su oni naveli u obrazloženju odluke, nijedan razlog i podatak nisu tačni. Mi ćemo se obratiti nadležnim institucijama i nadam se da ćemo u vrlo kratkom roku dobiti odgovore koje očekujemo", rekla je Kandićeva.

Na današnjoj sjednici usvojena je i odluka o privremenom finansiranju opštine, te opozvana odluka o novoj sistematizaciji u opštinskoj Administrativnoj upravi, koju je Ristić donio krajem decembra prošle godine.

Najčitanije