BRČKO - Pedesetak radnika Policije distrikta Brčko darovalo je danas krv - rekao je portparol brčanske policije Halid Emkić.
On je naveo da se zaposleni u brčanskoj Policiji redovno, dva puta godišnje, uključuju u akcije darivanja dragocjene tečnosti, koja može biti spasonosna za život nekog njihovog sugrađanina.
"Darovanjem krvi prije svega želimo da spasimo živote ljudi kojima je ova vrsta pomoći neophodna. Odazivanjem na ovakve akcije mi, u Policiji distrikta Brčko, pokazujemo djelom da naša dužnost i radna obaveza nije samo da kažnjavamo građane kada načine neki prekršaj, odnosno ogluše se o zakon, nego i da im priteknemo u pomoć kada su u nevolji", rekao je Emkić novinarima.