PETROVO – Nepoznato lice obilo je šaht na vodovodnom sistemu Kaluđerica prije bazena Klanac, otvorilo ventil i iz sistema u obližnji potok ispustilo više od 100 metara kubnih vode zbog čega su bez vode ostali stanovnici u naseljima Novo Selo i Trn.
Radnici Komunalnog preduzeća "Voda" iz Petrova bili su primorani da drugi put u tri dana ispuste vazduh iz ovog cjevovoda i tako omoguće normalan protok vode.
Stanovnici Novog Sela i Trna trebalo bi da vodu iz ovog sistema dobiju tek večeras.
U Komunalnom preduzeću ističu da će protiv nepoznatog počinioca podnijeti i krivičnu prijavu Okružnom tužilaštvu u Doboju.
Prošle sedmice nepoznato lice ili više njih neovlašćeno je kamenom ubačenim u cjevovod zatvorilo dotok vode u vodovodni sistem Kaluđerica, zbog čega je najveći broj stanovnika Petrova ostao bez vode.