BANJALUKA - U centru Banjaluke, u Ulici Ivana Franje Jukića, postavljen je podzemni kontejner za odlaganje čvrstog otpada, kapaciteta 3.200 litara.
Iz Odjeljenja za komunalne i stambene poslove i poslove saobraćaja saopštili su da je kontejner postavljen u betonsko okno, koje ima poklopac sa pričvršćenom kantom, kroz koju se odlaže smeće.
Kontejner se spušta i podiže hidrauličnim sistemom makaza, a podzemnim platoom se upravlja pomoću daljinskog upravljača iz vozila za odvoz otpada.
Ukupna vrijednost radova iznosila je 57.195 KM, a radove je izvela firma "Procesna oprema inženjering" iz Laktaša.
U toku ove godine, na ovoj lokaciji, planirano je postavljanje još dva podzemna kontejnera.