BANJALUKA - Komisija za nagrade i priznanja Skupštine grada Banjaluka raspisala je danas javni poziv za dostavljanje inicijativa za dodjelu nagrada i priznanja povodom 22. aprila - Dana grada.
Inicijative se dostavljaju do 25. marta Skupštini grada, Komisiji za nagrade i priznanja.
Za fizička lica potrebno je dostaviti obrazloženja i biografiju, a za pravna referense.
Biće dodijeljene nagrade - Ključ grada sa poveljom "Počasni građanin grada Banjaluke", Zlatni grb grada, Plaketa grada i Nagrada grada Banjaluka - mladima.
Kriterijumi za dodjelu nagrada su izuzetan doprinos razvoju grada, zatim postignuti izuzetni rezultati u privređivanju, osvajanju novih tehnologija, tehničkih unapređenja, inovatorstva i racionalizacije.
Nagrađeni će biti i oni koji su ostvarili vrhunske rezultate u oblasti obrazovanja, nauke, kulture, umjetnosti, sporta i fizičke kulture, dali izuzetan doprinos humanitarnim i dobrotvornim akcijama, te ispoljili hrabrost u vanrednim situacijama na spašavanju života i sprečavanju materijalne štete.