Gradovi

Prijedor: Studenti darovali krv

Prijedor: Studenti darovali krv
Prijedor: Studenti darovali krv
Agencije

PRIJEDOR - Studenti tri visokoobrazovne ustanove u Prijedoru u petak su darovali krv u prijedorskom odjeljenju Zavoda za transfuziju krvi Republike Srpske (RS).

Tridesetak studenata koledža Rudarskog fakulteta, Visoke medicinske škole i koledža "Janjoš" u organizaciji prijedorskog Crvenog krsta danas su darovali najdragocjeniju tečnost, većina među njima prvi put.

Sekretar prijedorskog Crvenog krsta Zoran Veselinović izrazio je zadovoljstvo što se mladi uvijek odazovu akcijama davalaštva i dodao da je za pohvalu i činjenica da se u ovoj opštini osniva sve više aktiva davalaca po mjesnim zajednicama.

"Crveni krst ima obavezu animiranja i mi nikad nismo previše zadovoljni jer smo voljni da rezerve krvi budu što veće, ali kad je u pitanju omladina, bilo srednješkolci bilo sutudenti, možemo biti prezadovoljni", rekao  je Veselinović.

Dobrovoljni davaoci krvi oslobođeni su plaćanja participacije za sve zdravstvene usluge godinu dana nakon posljednjeg davanja, a doživotno ako su krv darovali deset puta. Zaposleni davaoci imaju pravo na dva plaćena slobodna dana u toku jedne godine nakon svakog davanja.

Najčitanije