Gradovi

Prijedorska OŠ Branko Radičević obilježila 40 godina od osnivanja

Prijedorska OŠ Branko Radičević obilježila 40 godina od osnivanja
Prijedorska OŠ Branko Radičević obilježila 40 godina od osnivanja
Srna

PRIJEDOR - Učenici Osnovne škole "Branko Radičević" iz mjesta Petrovo/Ćela kod Prijedora iskoristili su radnu subotu i svečanom priredbom obilježili Dan i 40 godina od osnivanja škole.

Vršilac dužnosti direktora škole Milosava Pranić istakla je da se učenici i svi prosvjetni radnici škole sa ljubavlju i poštovanjem sjećaju slavnog pjesnika čije ime škola nosi.

"Veoma smo ponosni na pjesnika Branka Radičevića, na njegovu nesebičnu, gotovo majčinsku ljubav s kojom se odnosio prema svojim pjesmama. Njegove pjesme pune poleta i vedrine osnovni su moto i našeg rada sa djecom koju nastojimo da kroz osnovno obrazovanje izvedemo na pravi put", rekla je Milosava Pranić.

Ona je dodala da je škola, kada je osnovana 1972. godine nosila ime "Miloš Šiljegović" i imala je mnogo više učenika nego danas, a najveći krivac za to je nepoštovanje upisnog područja.

"Danas ovu školu pohađa 241 učenik raspođen u 18 odjeljenja i dvije područne škole u Rakelićima i Miljakovcima koje su renovirane uz pomoć lokalne zajednice i resornog ministarstva. Međutim, i pored toga, učenici iz susjednih Pejića nam odlaze u gradske škole i to je problem koji moramo riješiti", rekla je Milosava Pranić.

Na svečanosti povodom Dana škole, učenici dramske, recitarske, folklorne i ritmičke sekcije pokazali su umijeća igranja i pjevanja čemu su ih naučili njihovi nastavnici tokom ove školske godine. /kraj/st/vj /foto/

Najčitanije