BANjALUKA - U akciji proljećnog uređenja Banjaluke, koja je trajala proteklih mjesec dana, prikupljene su ukupno 774 tone otpada.
Sa područja gradskih mjesnih zajednica odvezeno je 608 tona smeća, a sa područja seoskih mjesnih zajednica 166 tona.
"Krajnji cilj bio je da se prikupi i iznese što više krupnog otpada, starih stvari, te smeća iz rijeka i njihovih potoka", ističu u Administrativnoj službi grada Banjaluka, koja je organizovala ovu akciju.
Akcija je trajala od 26. marta do 20. aprila, a provedena je u dva navrata. U prvom je prikupljan otpad iz gradskih mjesnih zajednica na desnoj obali Vrbasa i seoskih koje gravitiraju magistralnom putu Banjaluka - Jajce i platou Manjače.
Drugi dio akcije odnosio se na gradske mjesne zajednice na lijevoj obali Vrbasa i seoske mjesne zajednice koje gravitiraju magistralnom putu Banjaluka - Prijedor i putu Banjaluka - Bronzani Majdan.