Gradovi

Pripravnički staž počelo 12 diplomaca

Pripravnički staž počelo 12 diplomaca
Pripravnički staž počelo 12 diplomaca
Srna

VLASENICA - Pripravnički staž u Administrativnoj službi opštine Vlasenica danas je počelo 12 lica, od kojih po četiri diplomirana pravnika i ekonomista, tri sa višom ekonomskom školom i jedan građevinski inženjer.

Načelnik Odjeljenja za opštu upravu Rajko Bunijevac rekao je Srni da su pripravnici upoznati sa sistematizacijom i organizacijom radnih mjesta u opštini Vlasenica i da su potom raspoređeni po resornim odjeljenjima.

"Oni će po programu za osposobljavanje pripravnika proći sva odjeljenja u opštini i biti osposobljeni za sve poslove", dodao je Bunijevac.

Pripravnički staž za korisnike sa visokom stručnom spremom trajaće 12, a sa višom devet mjeseci.

Tokom stažiranja polaznici će imati platu od 600 KM i sva prava iz radnog odnosa, kao i ostali radnici administrativne službe.

Program sticanja pripravničkog staža finansiraju Zavod za zapošljavanje Republike Srpske sa 70 odsto, te opština Vlasenica sa 30 odsto.

Foto: ilustracija

Najčitanije