BANJALUKA - Ministar za izbjeglice i raseljena lica Republike Srpske Davor Čordaš posjetio je porodicu Ivana Šokčevića iz Donje Tramošnice u opštini Pelagićevo, koji je uz pomoć Ministarstva uspješno priveo kraju obnovu porodične kuće, nakon što je izgorjela u požaru krajem marta.
Čordaš je posjetio gradilište i istakao da je zadovoljan napretkom radova.
On je razgovarao sa članovima porodice Šokčević o toku obnove, te planovima za završetak objekta, jer je uz pomoć Ministarstva za izbjeglice i raseljena lica kuća obnovljena do krova, a ostatak radova će finansirati korisnik, saopšteno je iz Ministarstva.
Ivan Šokčević je izrazio zahvalnost ministru Čordašu na obezbijeđenoj pomoći, a posebno na interesovanju ministra za njegov slučaj od samog početka.
Nova kuća napravljena je identično prethodnoj, jer je taj projekat prilagođen potrebama djeteta sa invaliditetom i osigurava nesmetano kretanje Ivanovom sedmogodišnjem sinu.
Ivan Šokčević u Tramošnicu se vratio sa suprugom i dvoje djece. Kuća, koju su obnovili vlastitim sredstvima, do temelja je izgorjela u iznenadnom požaru koji se desio u martu.
Čim je saznao za ovaj događaj, ministar Čordaš je obišao zgarište i u razgovoru sa Ivanom Šokčevićem najavio da će Vlada Republike Srpske i resorno ministarstvo izdvojiti sredstva za obnovu.
Interventna finansijska pomoć Ministarstva, koja je neposredno nakon požara odobrena Šokčevićima, pomogla je ovoj porodici da obezbijede osnovne stvari koje su nestale u požaru, odjeću i obuću za djecu, te da dostojanstveno dočekaju veliki hrišćanski praznik Uskrs.
Sa ministrom Čordašem u Donjoj Tramošnici bili su i savjetnik ministra Ivo Kamenjašević, predsjednik Kluba Hrvata u Vijeću naroda Republike Srpske Josip Jerković i župnik iz Donje Tramošnice fra Jozo Puškarić.