Gradovi

Pušten u rad dio toplovoda

Pušten u rad dio toplovoda
Pušten u rad dio toplovoda
Srna

DOBOJ - Zamjenik načelnika opštine Doboj Vlado Đurđević pustio je u subotu u rad novu toplovodnu trasu, kojom su grijanje dobili stanari dobojske ulice Braće Jugovića.

Riječ je o okončanju prve faze projekta toplifikacije ulica Miloša Obilića, Vidovdanske i Braće Jugovića u vrijednosti od oko pola milion KM. Građani koji stanuju u ovom dijelu grada tople radijatore u stanovima od danas imaju nakon 28 godina čekanja.

"Po završetku izgradnje, toplovod će biti dug 1.840 metara sa tri dodatna voda dužine oko 200 metara", rekao je član građevinskog odbora Ranko Šljuka.

On je napomenuo da su stanari ulica obuhvaćenih toplifikacijom prikupili 110.000 KM, od čega je finansirana prva faza projekta, dok će nastavak radova finansijski podržati opština Doboj.

Iako su radovi na prvoj fazi toplifikacije završeni još prije nekoliko dana, stanari ovih ulica odlučili su da se puštanje u rad nove toplovodne trase održi danas, dan prije obilježavanja 19. rođendana RS.

Najčitanije