SARAJEVO - "Elektrodistribucija" Sarajevo naložila je uključenje električne energije u garaži Upravne zgrade Kantonalnog javnog komunalnog preduzeća /KJKP/ "Gras" u kojoj se vrši pregled vozila, kako bi se gradski saobraćaj odvijao neometano.
"Dio Upravne zgrade 'Grasa' Sarajevo, 'Vranica' i Tvornica čarapa 'Ključ' i dalje su bez električne energije", saopšteno je iz Javnog preduzeća "Elektroprivreda BiH".
Kupci su prethodno o isključenjima uredno obaviješteni opomenom zbog neizmirenog duga i Obavještenjem o najavi obustavljanja isporuke električne energije u skladu sa Opštim uslovima za isporuku električne energije i zaključenim ugovorima o snabdijevanju električnom energijom.
"Elektrodistribucija" Sarajevo je u utorak, 28. februara, zbog neizmirenih dugovanja obustavila isporuku električne energije Upravnoj zgradi KJKP "Gras", hotelu "Holidej in", "Bitumenki" Sarajevo, Tvornici čarapa "Ključ" i "Vranici".
Nakon što je isti dan dogovorena dinamika izmirenja duga, izdat je nalog za uključenje električne energije hotelu "Holidej in", dok je nakon jučerašnjeg izmirenja duga "Bitumenki" uključena električna energija.