Gradovi

Radnici Komrada od sutra u štrajku

Fena

ZENICA - Sindikalni odbor Javnog preduzeća "Komrad" d.o.o. Zenica donio je odluku da sutra stupa u generalni štrajk.

U odluci o štrajku, koju je Sindikat dostavio načelniku opštine, predsjedavajućem Vijeća opštine Zenica, Nadzornom odboru i v.d. direktora, kao prvi zahtjev navodi se isplata neisplaćenih plata.

"Tražimo ostavku Nadzornog odbora i odgovornost nadležne općinske službe, s obzirom na to da je predsjednica Nadzornog odbora izjavila kako je u provođenju odluka sprečeva osnivač, odnosno općina. Također tražimo i sazivanja vanredne sjednice Općinskog vijeća", izjavio je Muhamed Seefer, predsjednik Sindikata J.P. "Komrad".

Nadzorni odbor tog preduzeća 7. septembra za v.d. direktora imenovao je Senada Brdarevića, a radnici tvrde da su im Uprava i osnivač dužni 16 plata.

Najčitanije