Gradovi

Sanji Pešut nagrada za najuređenije dvorište u Trebinju

Sanji Pešut nagrada za najuređenije dvorište u Trebinju
Sanji Pešut nagrada za najuređenije dvorište u Trebinju
Srna

TREBINJE - Sanja Pešut osvojila je prvu nagradu za najljepše uređeno dvorište na konkursu "Ljepše Trebinje za ljepšu Srpsku" koji se tradicionalno organizuje s ciljem promovisanja odgovornog odnosa prema životnoj sredini.

Pešutova, koja je novinar RTRS, izjavila je Srni da već desetak godina bavi hortikulturom i da ima više od 50 vrsta višegodišnjih i jednogodišnjih biljaka, te da svake godine obnavlja svoj vrt novim sadnicama cvijeća, ukrasnim drvećem i žbunjem.

"Bilo gdje da odem na putovanje donosim nove sadnice od onih egzotičnih, koje rijetko ko ima, do onih uobičajenih, koje se mogu vidjeti i u drugim dvorištima", kaže Pešutova i dodaje da treba mnogo truda da se jedno dvorište uredi i održava.

Ona ističe da nema omiljen cvijet, ali da joj se sviđa sve što cvjeta, te da žali što nema više vremena da se posveti vrtu koji na šezdesetak metara kvadratnih obiluje šarenilom.

Pešutova kaže da joj uređenje dvorišta služi kao neka vrsta terapije nakon stresnog posla.

Nagrade su dodijeljene i za najljepše uređen balkon, kultivisani gradski prostor, kao i specijalna nagrada za unapređenje turizma.

Organizatori ovogodišnjeg konkursa "Ljepše Trebinje za ljepšu Srpsku" na koji se prijavilo 25 učesnika su grad Trebinje, Turistička organizacija i Komunalno preduzeće.  

Najčitanije