Gradovi

Služeno večernje bogosluženje u crkvi Svete Trojice

Služeno večernje bogosluženje u crkvi Svete Trojice
Služeno večernje bogosluženje u crkvi Svete Trojice
Agencije

PRIJEDOR - U porti crkve Svete Trojice u Prijedoru osveštan je i naložen badnjak, čime je počela centralna proslava Badnje večeri.

U prisustvu velikog broja vjernika obred osveštanja obavio je protojerej stavrofor Ranko Maletić koji je potom služio večernje bogosluženje.

Nakon službe, djeci su podijeljeni slatkiši, a odraslima osveštane grančice badnjaka. Po tradiciji, centralni badnjak i svetkovinu koja traje od jutros, organizuju prijedorske mjesne zajednice, a ovog puta Mjesna zajednica Centar.

Proslava Badnje večeri biće nastavljena u krugu porodice uz posnu trpezu. Badnjačke svetkovine i večernja bogosluženja održana su u svim parohijama prijedorskog namjesništva Srpske pravoslavne crkve.

Božićne liturgije u crkvama Svete Trojice i Svetog proroka Ilije biće služene ujutru u 5.00 časova.

Najčitanije