PRIJEDOR - U porti crkve Svete Trojice u Prijedoru osveštan je i naložen badnjak, čime je počela centralna proslava Badnje večeri.
U prisustvu velikog broja vjernika obred osveštanja obavio je protojerej stavrofor Ranko Maletić koji je potom služio večernje bogosluženje.
Nakon službe, djeci su podijeljeni slatkiši, a odraslima osveštane grančice badnjaka. Po tradiciji, centralni badnjak i svetkovinu koja traje od jutros, organizuju prijedorske mjesne zajednice, a ovog puta Mjesna zajednica Centar.
Proslava Badnje večeri biće nastavljena u krugu porodice uz posnu trpezu. Badnjačke svetkovine i večernja bogosluženja održana su u svim parohijama prijedorskog namjesništva Srpske pravoslavne crkve.
Božićne liturgije u crkvama Svete Trojice i Svetog proroka Ilije biće služene ujutru u 5.00 časova.