ZVORNIK - Na području opštine Zvornik svi putni pravci su prohodni, uredno je snabdijevanje grada, prigradskih i seoskih naselja električnom energijom, vodom, zemnim gasom i drugim energentima, potvrdio je danas načelnik ove opštine Zoran Stevanović.
"U toku je rasčišćavanje seoskih, odnosno nekategorisanih puteva, do najudaljenijih zaselaka. Za te potrebe angažovani su traktori i obezbijeđeno dizel gorivo, kako bi u toku dana i ti putevi bili prohodni", rekao je na konferenciji za novinare Stevanović.
On je dodao da je lokalna uprava odobrila dodatnih dvije tone dizel goriva, koje je putem Civilne zaštite dostavljeno mjesnim zajednicama za rasčišćavanje puteva.
Stevanović je rekao da se odvozi snijeg sa gradskih ulica i pojasnio da, kada snijeg dostigne visinu iznad 30 centimetara, nije dovoljno samo njegovo uklanjanje sa saobraćajnica i trotoara, već da se mora odvoziti gdje ne smeta.
Prema njegovim riječima, prije snježnih padavina dva lica o kojima nema ko da brine, jedno iz Drinjače, a drugo iz Lokanja, smještena su u Dom za stara lica u Kiseljak, gdje će ostati dok ne prođu snježne nepogode.
Stevanović je rekao da je angažovan Centar za socijalni rad da sačini spisak socijalno ugroženih lica kojima nedostaje ogrev i hrana, kako bi se i po tom pitanju preduzele odgovarajuće mjere, s ciljem snabdijevanja ovih domaćinstava potrebnim artiklima i ogrevom.
Lovačko udruženje "Soko" iz Kozluka kod Zvornika, zbog snijega i niske temperature, uvelo je vanredno stanje koje podrazumijeva opštu i svakodnevnu aktivnost cjelokupnog članstva na iznošenju hrane i preduzimanja drugih vidova zaštite divljači u lovištu kojim gazduje ovo udruženje.
Predsjednik ovog lovačkog udruženja Zdravko Ilić rekao je novinarima da je divljač ozbiljno ugrožena zbog velike visine snježnog pokrivača i niske temperature. On je naglasio da su članovi društva u stalnim akcijama na zaštiti i prehrani srneće divljači, fazana i zecčeva, jer je ova divljač najugroženija zbog niske temperature i visokog snježnog pokrivača.
Ilić je naglasio da je više od 150 lovaca izašlo na lovište, noseći značajne količine hrane, kukuruza i sijena, a obezbijeđeno je i 500 kilograma kamene soli koja se dostavlja do svih hranilišta u lovištu.
Šezdesetogodišnja Stojanka Kipić iz zaseoka Kipići, opština Milići, koja je zadobila ozbiljne promrzline, u stabilnom je stanju, potvrđeno je danas u Opštoj bolnici u Zvorniku.
Pacijentkinja je primljena u Opštu bolnicu 5. februara sa suženom sviješću, bila je podhlađena, i imala promrzline prstiju lijeve noge trećeg stepena.
U daljem toku liječenja pacijentkinji će, najvjerovatnije, biti amputirani prsti na lijevoj nozi, dok će stopalo ostati u funkciji.