BIHAĆ - Raif Ferhatović, kipar iz Bihaća, na zadovoljstvo najmlađih stanovnika ovog grada, napravio je na gradskom trgu snježnog slona u njegovoj prirodnoj veličini.
"Pomoć su mi pružili moji mali sugrađani. Gradili smo i oblikovali ovog slona puna dva dana i prijatno iznenadili sve sugrađane. Šteta je samo što je snijeg počeo da se topi, a naš slon smanjuje", kaže Ferhatović.
Dodaje kako su na ideju o slonu došli upravo bihaćki mališani.
"Malo nam je dosadio Snješko Bijelić, pa smo odlučili da od snijega napravimo nešto drugo. Neko je pomenuo slona i pristupili smo poslu", kaže bihaćki kipar. Da bi slon bio što uvjerljiviji, njegovui tvorci su ga prefarbali sivom bojom.