SREBRENICA - Sutra će svečano biti ozvaničen završetak projekta elektrifikacije 25 kuća na području srebreničke opštine koje su do sada bile bez struje, a obnovljene su nakon elektrifikacije sela.
Novac za elektrifikaciju obezbijedili su "Elektroprivreda Republike Srpske" čiji su radnici i izveli radove, Ambasada Norveške u BiH i Razvojni program UN (UNDP).
Iz opštinske Informativne službe najavljeno je da će u 12.00 časova biti održan sastanak načelnika opštine Osmana Suljića sa ambasadorom Norveške u BiH Janom Bratuom, ministrom za ljudska prava i izbjeglice BiH Safetom Halilovićem, te predstavnicima "Elektroprivrede RS" i UNDP-a.
Izjave za medije predviđene su za 12.30 časova, a nakon toga učesnici sastanka posjetiće domaćinstva Mileta Gavrića iz sela Dubovo i Šerifa Hasanovića iz Pećišta kojima je, između ostalih, priključena struja u obnovljene kuće u okviru ovog projekta.