Gradovi

Štedljive sijalice na ulicama Doboja

Štedljive sijalice na ulicama Doboja
Štedljive sijalice na ulicama Doboja
Srna

DOBOJ - Načelnik opštine Doboj Obren Petrović donio je odluku da neispravne sijalice u javnoj rasvjeti budu zamijenjene isključivo "štedljivim" sijalicama i da troškove isporučene energije za javnu rasvjetu snose po 50 odsto opština Doboj i mjesne zajednice.

"Pitanje održavanja i plaćanja troškova javne rasvjete do sada nije bilo regulisano nijednim opštinskim aktom ili odlukom, pa je opština Doboj, kod nadležne elektrodistribucije, zadužena za plaćanje neizmirenih troškova u iznosu od oko 120.000 KM", rekao je opštinski službenik za informisanje Zdravko Đuričić.

On je rekao da je načelnik u odluci naveo da će sistem javne rasvjete u gradu biti aktiviran u punom kapacitetu do ponoći, a kasnije, sve do gašenja, u kapacitetu od 50 odsto, s tim da se ovo ograničenje ne odnosi na glavnu ulicu Svetog Save.

Za funkcionisanje sistema javne rasvjete u ostalim mjesnim područjima, od 1. marta, biće ugrađeni tajmeri koji će omogućiti da rasvjeta bude u funkciji do 23 časa, kao i od pet časova narednog dana pa do gašenja.

Sprovođenje i kontrolu primjene odluke vršiće Odjeljenje za stambeno-komunalne poslove, koju će načelnik, nakon isteka 90 dana, preispitati i po potrebi izmijeniti.

Najčitanije