BANjALUKA - U akciji kontrole tehničke ispravnosti autobusa, koju je proveo Centar javne bezbjednosti Banjaluka, od ukupno 134 autobusa, tehnički neispravno bilo je 37.
Zbog sumnje da su tehnički neispravni na vanredni tehnički pregled upućeno je 58 autobusa, a vozači četiri autobusa nisu se odazvali na upućeni pregled, zbog čega su sankcionisani.
Akcija pojačane kontrole učesnika u saobraćaju, sa akcentom na kontrolu tehničke ispravnosti autobusa, provedena je 9. marta od 7.00 do 16.00 časova.