Gradovi

Ukinute vanredne mjere odbrane od nepogoda

Agencije

SREBRENICA - Štab civilne zaštite opštine Srebrenica donio je danas odluku o ukidanju mjera odbrane od elementarnih nepogoda koje su u ovoj lokalnoj zajednici bile na snazi od 25. januara.

Član Štaba Cvijetin Maksimović rekao je Srni da je na sjednici Štaba zaključeno da je stanje na području opštine normalizovalo, da su prohodni putevi do svih naseljenih mjesta i da prestaje potreba za vanrednim mjerama.

On je istakao da je usvojen plan odbrane od eventualnih poplava i zaključeno da nadležne službe u narednih nekoliko dana, treba da posebnu pažnju obrate na vodostaje rijeka i eventualnu pojavu klizišta usljed naglog otapanja snijega kako bi se u slučaju potrebe preduzele određene mjere zaštite stanovništva i imovine.

Na današnjoj sjednici Štaba, koja je održana povodom Dana Civilne zaštite Republike Srpske, rečeno je da je uvođenje vanrednog stanja bilo opravdano, da je Civilna zaštita pružila neophodnu pomoć ugroženom stanovništvu, te da su spriječena ljudska stradanja i da su lokalni putevi čišćeni u skladu sa mogućnostima raspoložive mehanizacije.

Zaključeno je da je neophodno adekvatno tehničko opremanje jedinica Civilne zaštite u narednom periodu i organizovanje obuka za članstvo radi efikasnijeg djelovanja u vanrednim okolnostima.

Komisija za procjenu šteta nastalih usljed enormnih snježnih padavina i niskih temperatura nastavlja rad i nakon uviđaja na terenu i obavljenih procjena opština će uz pomoć viših nivoa vlasti i međunarodnih organizacija nastojati da obezbijedi pomoć za sanaciju pričinjenih šteta na stambenim i drugim objektima kao i u poljoprivredi.

Najčitanije