ISTOČNA ILIDžA - Štab Civilne zaštite opštine Istočna Ilidža donio je danas odluku kojom se na području opštine Istočna Ilidža ukida vanredno stanje izazvano velikim snježnim nepogodama.
''Vanredno stanje proglašeno je 3. februara i ukidamo ga nakon 20 dana, jer mislimo da su se stekli uslovi da redovnim sistemom možemo nastaviti da radimo i na taj način obezbjedimo normalno funkcionisanje na području opštine'', rekao je načelnik opštine Istočna Ilidža Predrag Kovač.
On je istakao da je na području ove opštine od proglašenja vanrednog stanja palo oko dva metra snijega.
Načelnik je istakao da su se svi privredni subjekti koji su planom predviđeni da budu angažovani u ovakvim situacijama na području opštine odazvali, dali puni doprinos da situacija na najbolji način bude prevaziđena.
On je naveo da su objekati društvene infrastrukture i njihovi rukovodioci poštovali odluke i naredbe Štaba Civilne zaštite.
''Nažalost, poslije 20-ak dana od kada smo proglasili vanrednu situaciju, srušila su se dva stambena objeka i 14 pomoćnih objekata'', dodao je Kovač.
Štab Civilne zaštite opštine Istočna Ilidža donio je odluke i za naredni period, čiji je cilj da se onemogući pojava poplava izazvanih naglim topljenjem snijega.