SREBRENICA - U Domu penzionera i Poslovnici Fonda PIO Republike Srpske u Srebrenici, koji se nalaze u istom objektu, instalisano je centralno grijanje, zahvaljujući udružnim sredstvima Fonda i Udruženja.
Predsjednik Udruženja penzionera Božo Vuksić izjavio je Srni da su novčanu pomoć za ovu namjenu pružili Fabrika za pocinčavanje iz Potočara i Rudnik olova i cinka "Sase" koji posluje u sastavu kompanije "GROSS" iz Gradiške, doniravši ukupno 5.000 KM za uvođenje centralnog grijanja.
Udruženje penzionera u Srebrenici ima 560 članova i mnogi od njih dio slobodnog vremena provode družeći se u Klubu penzionera gdje uz čaj ili kafu mogu da pročitaju dnevnu štampu.