Gradovi

Vanja Grbić: Deci dopuštam da greše

Vanja Grbić: Deci dopuštam da greše
Foto: Srna | Vanja Grbić: Deci dopuštam da greše
Nezavisne novine

MRKONJIĆ GRAD - Jedan od najboljih srpskih odbojkaša svih vremena Vladimir Vanja Grbić održao je danas u Mrkonjić Gradu predavanje o temi "Strah i motivacija" namijenjeno za polaznike "Internacionalnog odbojkaškog kampa".

Grbić je Srni rekao da djeca često odrastaju uz vaspitanje koje ih ograničava da razviju kreativnost i napredju.

On je istakao da u svom radu djeci dopušta da griješe i njihove greške preuzima na sebe, kreirajući im tako prostor u kojem mogu da preispitaju svoje sposobnosti i limite.

"Sve to utiče na razvoj njihove ličnosti koji ne mora da se odražava samo na sport, već na sve aspekte života", smatra Grbić.

On je rekao da je za sutra u okviru ovog kampa predviđeno mjerenje motorike, kako bi mi se mogao odrediti program u okviru kojeg bi se razvijali na najpravilniji način.

Predavanju u sali Kulturnog centra "Petar Kočić" prisustvovao je i načelnik opštine Dragan Vođević, koji je izrazio ponos što je Mrkonjić Grad domaćin tako značajnom sportskom događaju.

On je dodao da kamp protiče u najboljem redu, te da su zadovljni i djeca i roditelji.

Vođević je rekao da je završna cemeronija ovog kampa u subotu, 18. aprila, kada će biti uručene plakete i nagrade.

Internacionalni odbojkaški kamp – Vladimir Vanja Grbić" počeo je juče u Mrkonjić Gradu gdje je okupio 108 učesnika iz Republike Srpske, FBiH i Srbije.

Organizatori ovog kampa su opština, Kulturno-sportski centar "Petar Kočić", Ženski odbojkaški klub "Balkana" iz Mrkonjić Grada.

Najčitanije