BIJELjINA - Simo Popović, zamjenik načelnika opštine Ugljevik, podnio je danas neopozivu ostavku zbog nezadovoljstva radom Skupštine opštine (SO), posebno gubicima u lokalnom budžetu.
"Prema mojoj procjeni, u budžet opštine u toku posljednjih 10 godina slilo se oko 60 miliona KM po raznim osnovama, a, osim izgradnje, infrastrukture nije urađeno ništa, pa sam odlučio da ne učestvujem u nečemu što ovu opštinu vodi u propast i bankrot", kaže Popović.
On je dodao da odluku bazira na neslaganju sa radom skupštinske većine koja je opštinu dovela u stanje deficita, za koji se ne zna da li je četiri, pet ili sedam miliona KM.
Popović je nedavno vratio mandat Srpskoj radikalnoj stranci "Dr Vojislav Šešelj" i od tada je član Stranke nezavisnih socijaldemokrata (SNSD).
Na današnjoj sjednici SO Ugljevik iznesene su i informacije o stanju imovine u Starom Ugljeviku, kao i drugim investicijama koje su u toku na ovom području.
Predsjednik SO Đoko Simić rekao je da opština potražuje određene naknade, pa su doneseni zaključci i zadužena odjeljenja i ljudi koji će do narednog skupštinskog zasjedanja donijeti precizne prijedloge.