Gradovi

Zetra bezbjedna za posjetioce

Selma LEMO

Olimpijska dvorana "Zetra" ispunjava sve sigurnosne norme i u punom kapacitetu je bezbjedna za posjetioce, izjavio je juče Nadžad Ajnadžić, direktor preduzeća "ZOI 84".

"ZOI 84" je, nakon tvrdnji pojedinih poslanika u Skupštini Kantona Sarajevo da "Zetra" nije bezbjedna, formirao komisiju koja je s više aspekata ispitala sigurnost dvorane.

 "Po standardu, metar kvadratni krovne konstrukcije može izdržati 125 kilograma tereta. 'Zetra' to premašuje i može izdržati 200 kilograma tereta. 'Zetra' je definitivno jedna od najsigurnijih dvorana u Evropi", kazao je Ajnadžić na konferenciji za novinare.

On je najavio da će biti obavljena i dodatna ispitivanja čelične konstrukcije i protivpožarnog sistema. Institut za materijale i konstrukcije pri Građevinskom fakultetu u Sarajevu ponovo će ispitati sigurnost čelične konstrukcije.

"Također smo angažovali firmu koja će ispitati protivpožarni sistem. Raspisali smo konkurs za odabir najpovoljnijeg izvođača koji će željezne konstrukcije premazati protivpožarnom zaštitom", rekao je Ajnadžić.

Enes Terzić, savjetnik direktora "ZOI 84", istakao je kako je "Zetra" danas mnogo sigurnija nego prije desetak godina.

"Kada je rekonstrukcija okončana, komisija u ime 'ZOI 84' nije htjela preuzeti 'Zetru' jer nije bila bezbjedna. Sve nepravilnosti su u međuvremenu uklonjene, tako da je danas u potpunosti sigurna za posjetioce", rekao je Terzić.

Tehnički prijem

Direktor "ZOI 84" istakao je kako su tvrdnje da nikad nije urađen tehnički prijem "Zetre" notorne neistine.

"Za primopredaju ove dvorane formirana je stručna komisija od 23 člana i njena primopredaja urađena je 1999. godine", rekao je Ajnadžić.

Najčitanije