Savo Kasapović, kandidat SNSD-a za načelnika opštine Teslić, apsolutno je ubijeđen u izbornu pobjedu, a njegova prednost je, kako je rekao, pobjednički mentalitet i snaga SNSD-a.
NN: Očekujete li da ćete dobiti podršku građana Teslića i šta Vas je motivisalo da se kandidujete za načelnika?
KASAPOVIĆ: Apsolutno sam ubijeđen u izbornu pobjedu. Siguran sam da će se građani Teslića opredijeliti za moj program, koji će donijeti novi kvalitet života za sve stanovnike opštine.
Odlučio sam da prihvatim kandidaturu za načelnika u situaciji kada je Teslić postao prepoznatljiv po lošem, po aferama, političkim svađama, apsolutnom zastoju u razvoju i samovolji aktuelnog načelnika. Procijenio sam da SNSD kao najjača politička stranka mora da preuzme odgovornost. Postojeće stanje mora se promijeniti. Zato sam odlučio da zajedno sa svojim saradnicima i svim građanima pokrenemo Teslić, da mu vratimo sve one vrijednosti po kojima je bio prepoznatljiv. Sa snagom koju ima SNSD u stanju sam da to i uradim.
NN: Koji su prioritetni problemi koje ćete rješavati ako Vam građani ukažu povjerenje?
KASAPOVIĆ: Moj prioritetni zadatak biće stabilizovanje političkih prilika u opštini. Teslićanima je dosta konflikata i oni hoće skupštinu i načelnika koji će zajednički raditi za dobrobit građana. Dakle, stvaranje pozitivne političke klime u kojoj će funkcionisati sve poluge opštinske vlasti biće moj prvi posao. Poslije toga dolaze poslovi koji će Teslić pretvoriti u veliko gradilište. Ja i moji saradnici želimo da otvorimo proces intenzivnog zapošljavanja kroz izgradnju nekoliko industrijskih i poslovnih zona, kroz pružanje olakšica svima koji počinju novi posao i zapošljavaju radnike. Ujedno ću obezbijediti efikasnu lokalnu administraciju koja će biti u funkciji građana, a ne dovoljna sama sebi, kao što je to slučaj sada. Planiramo značajne investicije u infrastrukturu. Asfaltiraćemo sve lokalne puteve, obezbijediti kvalitetno snabdijevanje vodom i riješiti kanalizacionu mrežu u široj gradskoj zoni.
NN: Kako komentarišete rad aktuelnog načelnika opštine Teslić?
KASAPOVIĆ: Načelnik koji ne poštuje Skupštinu, koji ne poštuje zakon, koji samim tim ne poštuje građane Teslića ne može dobiti prolaznu ocjenu. Sama činjenica da su se promijenile četiri skupštinske većine, a da nijedna nije odgovarala aktuelnom načelniku, očito govori gdje je problem. Nažalost, u protekle četiri godine nastavljeno je zaostajanje Teslića na svim poljima. Zbog nesposobnosti načelnika i njegovih saradnika opština nije kandidovala nijedan program kapitalnih investicija kod Razvojnog fonda RS.
Svjedoci smo i enormnog bogaćenja aktuelnog načelnika koji posjeduje više poslovnih prostora u samom centru grada, o čemu će, siguran sam u to, morati položiti račun građanima Teslića kao i pravosudnim organima. Prema našim saznanjima, Pavlović je zbog nepoštovanja odluka Skupštine i samovolje oštetio budžet za više od milion i 200.000 maraka.
NN: Koje su Vaše prednosti u odnosu na kandidata SDS-a i zbog čega građani da daju glas Vama?
KASAPOVIĆ: Ne vidim ništa novo u politici SDS-a u odnosu na vrijeme iza nas, kada su upropastili sve čega su se prihvatili. Milovan Stanković je već bio načelnik. Tada smo u opštini imali ogromnu nezaposlenost, posrnulu privredu, katastrofalnu infrastrukturu. To je vrijeme erozije svih vrijednosti.
NN: S kojim političkim partijama namjeravate formirati eventualne koalicije za formiranje vlasti u Vašoj opštini?
KASAPOVIĆ: Veoma je bitno da načelnik ima skupštinsku većinu, kako bi mogao da obezbijedi uslove za realizaciju programa. Izvjesno je da ću se nakon izborne pobjede prije svega okrenuti ka političkim snagama u opštini koje su podržale moju kandidaturu. To su prije svih NDS, DNS i Ekološka stranka, a biću otvoren, i za one koji podrže moju viziju razvoja opštine.