Svijet

320 miliona Kineza konzumira duvan

Agencije

PEKING - Kina ima 320 miliona pušača, što čini 31 odsto populacije odraslih i to je više od ukupnog broja pušača u SAD, objavili su kineski mediji.

Prema istraživanju Galup-a koje je obuhvatilo populaciju odraslih, svaki treći Kinez je pušač, pri čemu žene čine tri odsto.

Istraživanje koje je rađeno tokom prošle godine pokazuje i da je tri hiljade osoba umrlo od bolesti povezanih sa pušenjem, a prognozira se da taj broj može dostići osam hiljada do 2050. godine.

Kina čini jednu trećinu svjetskih ljubitelja duvana i na drugom je mjestu u Aziji, poslije Indonezije, pokazuje istraživanje.

Državna mjera zabrane pušenja u zatvorenim prostorima stupila je na snagu 1. maja, ali je bila izložena podsmijehu kao suviše slaba zbog nedostatka kazni.

Najčitanije